Čo vlastne znamená pojem vending, či samotný vending machine?

Jedná sa o predajný automat, presnejšie obchodnú operáciu, pri ktorej sa produkty skladujú v stroji a predávajú z neho. Tradične si ľudia v predajných automatoch predstavujú horúce nápoje ako káva, horúca čokoláda, či čaj. Čo však v automatoch vieme ponúkať je viac, než len káva.  Samotný predaj bez obsluhy prostredníctvom automatu predstavuje vo väčšine prípadov riešenie na mieru pre každého zákazníka. Či už sa jedná o predaj kávy, čokolády, alebo aj menej tradičných produktov.

Platíte parkovanie v parkovacích automatoch? Aj to je vending!

Vložte mincu, vyberte si svoj produkt. Klasický recept, ktorý funguje vo vendingu všade po celom svete. Možno ste ani netušili, že vending je aj obyčajný nákup parkovacieho lístka. No taktiež považujeme za vending aj práčovne, ktoré predstavujú veľmi populárny druh vendingu pre ľudí, ktorí nemajú prístup k vlastným práčkam.

Fitness! 

Existuje nespočetné množstvo vendingových strojov, ktoré sú uspôsobené na rôzne druhy predaja.

U nás by ste sa mohli stretnúť aj s populárnymi strojmi na výživové doplnky do fintess centier, ale aj napríklad samoobslužné proteínové bary, ktoré pre Vás pripravia chutný proteínový shake. Vending teda predstavuje skvelý spôsob ako vytvoriť samoobslužný kútik v každej prevádzke.

 

 

Lokálne produkty?

Automaty sú skvelý spôsob akým môže podnikateľ dostať svoje produkty lokálne až k svojim zákazníkom do fabrík, výrobných hál alebo nákupných centier. Fantázii sa možnosti nekladú. Či už sa jedná o čerstvé mlieko, chutné bagety, sendviče, či iné dobroty.

Existujú dokonca automaty na pizzu.

Technológie predstavujú odhodlanie ľudí uľahčiť si život. Presne preto vznikol zaujímavý  automat, ktorý dokáže držať až 70 rôznych druhov pizze a po zakúpení ich do troch minút pripraví v rúre.

Aj predaj mäsa…

Počas pandémie v zahraničí neunikla niektorým obchodom skutočnosť, že vending dokáže predávať produkty jednoducho bezpečnejšie. Ľudia totiž nemusia nikdy prísť do kontaktu. Preto sa rozmohol predaj čerstvých, aj mäsových, výrobkov prostredníctvom vendingových strojov.

Predaj kníh a pozdravov.

Chcete niekomu poslať pozdrav alebo kúpiť darček? Je skutočne potrebné utekať do papiernictva alebo kníhkupectva v otváracích hodinách? Prečo neposkytnúť najpredávanejšie produkty zákazníkom kedykoľvek? Výhoda vendingu je v tom, že dokážete predávať produkty non-stop, kdekoľvek je o nich záujem. A to bez starostí.

 

Fantázii a kreativite sa vo vendingu medze nekladú. V automate si dokonca dokážete kúpiť aj auto.

Možno ste postrehli zaujímavosť vo forme najväčšieho vendingového predaju na svete. Zákazník má k dispozícii mincu, ktorú vloží do automatu. Následne mu je jeho auto doručené rovnakým spôsobom ako je to pri bežných predajných automatoch. Rýchle, jednoduché, no zároveň pútavé.

 

Vending – to je viac, než len káva. Vending predstavuje širokú škálu kreatívnych riešení na mieru pre každú firmu, každého zákazníka a každý produkt. Je na nás nájsť to správne riešenie, ktoré pomôže Vašej firme, zamestnancom, či zákazníkom.