Prečo sú raňajky dôležité?

Počas spánku v noci je telo bez akéhokoľvek prísunu živín, keď sa preto ráno zobudíte je dôležité sa naštartovať. Tak, ako by ste nešli s autom, ktoré má prázdnu nádrž je dôležité, aby ste neodchádzali z domu s prázdnym žalúdkom.

Dve hodiny. To je čas, za ktorý by ste sa mali od prebudenia naraňajkovať. Nezabudnite, že raňajky by mali tvoriť 20-25% Vášho denného kalorického príjmu. 

 

Prečo nepreskakovať raňajky?

 Množstvo štúdii dokázalo, že jedenie nutrične bohatých raňajok má množstvo benefitov.

  1. Raňajky znižujú apetít

Zbavte sa nekontrolovateľného hladu v priebehu dňa. Ľudia, ktorí jedia raňajky sú štatisticky bližšie k ideálnej postave. Jeden z dôvodov je ten, že nepotrebujú v priebehu dňa hromadiť kalórie formou rýchlych jedál.

  1. Menej jedla

Číslo dva nadväzuje priamo na prvý bod.  Štúdia v 2011 z Journal of Nutrition dokázala, že ľudia ktorí jedli raňajky sú v priebehu dňa sú menej hladní.

  1. Lepšia pamäť

Sacharidy sú kľúčové pre správne fungovanie mozgovej aktivity. Konzumáciou vyvážených raňajok sa Vám zlepšuje pamäť a koncentrácia. Taktiež sa Vám zlepšuje nálada a klesá hladina stresu.

  1. Prevencia cukrovky

Desať ročná štúdia dokázala, že konzumáciou zdravých raňajok klesá riziko cukrovky až o 30%!

  1. Menšia váha

Critical Review in Food Science vydali štúdiu, ktorá dokázala, že ľudia, ktorí pravidelne jedia raňajky sú zdravší, vážia menej a majú znížené riziko obezity.

Spoločne napredujme k zdravšiemu zajtrajšku. Stačí malá zmena v našom dennom režime a naše telo sa nám môže odvďačiť pevným zdravým.

V skratke?

„Jedenie raňajok má dlhodobé zdravotné prínosy. Bojujú proti obezite, vysokému tlaku a srdcovocievnym ochoreniam. „

 

ASO VENDING ponúka skvelý raňajkomat ako jedinečné riešenie raňajok pre Vás a Vašich zamestnancov. Viac TU.

 

Marketingové Oddelenie