Milan Lasica:

Podarilo sa mi dosiahnuť to, po čom som túžil.

ZABÁVAŤ OBECENSTVO

 

„Smrť príde obyčajne vtedy, keď si človek myslí, že je veľmi ďaleko.“
Milan Lasica určite netušil, ako týmto svojím výrokom až neuveriteľne presne vystihne a popíše svoj odchod z tohto sveta.
Tá si ho našla priamo na javisku, pri tom, čo tak miloval.

Náš rozhovor s týmto humoristom, dramatikom, prozaikom, textárom, hercom, spevákom, režisérom aj moderátorom sme už počas jeho života, bohužiaľ, nestihli uverejniť. A to pre náročné pandemické obdobie, ktoré zasiahlo aj magazín ZRNKÁ a ktoré bolo hlavnou témou nášho interview. O pandémii sa dokonca chystal napísať text piesne. Zaspomínajme si na jednu z najobľúbenejších osobností na Slovensku aj v Česku. Prínos majstra Milana Lasicu pre kultúru a moderný slovenský humor je neoceniteľný, aj preto bol v ostatných rokoch pozývaný ako hosť do mnohých relácií, v ktorých mu stačilo povedať pár trefných slov v správnom čase. A presne v takomto duchu sa niesol aj náš rozhovor.

 

Tesne pred pandémiou ste oslávili osemdesiatku. Vtedy boli ešte veľké oslavy povolené. Urobili ste nejakú?
V našom divadle sme mali koncert Bolo nás 11. Bola to milá oslava, prišla aj pani prezidentka, čo ma veľmi príjemne prekvapilo.

 

Umelci sú dnes jednou zo skupín obyvateľstva najviac zasiahnutou pandémiou, pretože nemôžu hrať a zarábať. Ako pandémia postihla vás? Obmedzila vás v niečom?

Pandémia je pre naše divadlo takmer likvidačná. Nemáme štátnu podporu a sme závislí od sponzorov, ktorí sa teraz do podpory umenia nehrnú, čo je pochopiteľné.

 

Zmenil sa váš život a názor na svet z dôvodu pandémie?
Môj názor na svet sa nezmenil. Prežil som aj horšie časy.

 

Ako sa pred koronavírusom chránite?
Som opatrný. Nosím rúško a umývam si ruky.(Majster Lasica bol aj zaočkovaný proti COVID-19, prvý termín na očkovanie dostal presne v deň svojich 81. narodenín, pozn. red.)

 

 

 

 

 

 

Čítajte zvyšok rozhovoru v nových ZRNKÁCH.