V prvom rade začnime tým, čo sú vlastne hypotonické nápoje.

Hypotonické nápoje majú menšiu koncentráciu tekutín, cukrov a solí ako máme v krvi. Tým sa odlišuje od hypertonických nápojov, ktoré ju majú naopak vyššiu.

Nižšia koncentrácia sacharidov a soli, presnejšie menej ako 5%, znamená, že dokážeme nutrienty z nápoja absorbovať veľmi rýchlo. Týmto spôsobom vieme telo hydratovať takmer okamžite a úspešne tak zabrániť strate elektrolytov pri fyzicky namáhavej práci alebo aktivite.

Sacharidy, ktoré v hypotonických nápojoch vypijete zase prispievajú k Vašim celkovým zásobám energie. Vášmu telu tak doprajete rýchly energetický balík a revitalizujete ho.

Trochu bio-technických detailov…

Ako to presne funguje? Nie je to žiadna mágia. Keď vypijete hypotonické nápoje, následne ich v žalúdku presuniete pomocou osmózy priamo do krvného obehu. To znamená, že Vás nápoj hydratuje takmer okamžite, keďže ho absorbujete priamo cez stenu žalúdku a doplníte tak tekutiny, ktoré ste v práci, či pri cvičení stratili.

Pri potení a námahe telo prichádza o dôležité elektrolyty (soli a minerály). Tým, že ich doplníte prispievate k správnej funkcií Vašich svalov a samozrejme k vyváženému stavu tekutín vo Vašom organizme.

young teenager drinking water after exercise.

Dobré na chudnutie?

Hypotonické nápoje sú skvelý spôsob ako hydratovať počas diéty. Častým problémom v diéte je ten, že keď obmedzíte všetky tie cukry, chlebík, cestoviny, tak Vášmu telu sťažíte spôsob hydratácie. Voda sa totiž viaže na cukry vo Vašom tele. Preto je veľmi jednoduché sa nechtiac v diéte dehydrovať.

Hypotonické nápoje obsahujú minimálne množstvo kalórii. Kvôli tomu Vášmu telu dodajú všetko potrebné na rýchlu hydratáciu, avšak bez toho, aby priťažil Vašej snahe o redukciu váhy.

V skratke

  • Obsahujú dostatok sodíka, ktorý slúži na doplnenie solí, ktoré sa z tela pri fyzickej záťaži vypotili.
  • Skupina vitamínov B, ktoré sa transformujú na energiu a pomáhajú tak bojovať s únavou.
  • Draslík pomáha v teplom a horúcom počasí.
  • Magnézium pomáha telu s únavou.
  • Antioxidanty, ktoré podporujú imunitný systém v boji s nežiaducimi toxínmi.
  • Nízky obsah kalórii je vhodný do diéty. 
  • Rehydratuje a prispieva k správnej funkcii svalov. 

 

Máte záujem o skvelý Isomat pre Vašich zamestnancov? 

Žiadne starosti, žiadne vstupné náklady. Jednoducho skvelé riešenie, ktoré môžete mať vo Vašej firme už o pár dní. 

Napíšte nám: automaty@asovending.sk