Kapsule patria k najúspešnejším produktom celého kávového odvetvia. Od cappuccina po espresso – akýkoľvek horúci nápoj.Coca Cola bude čoskoro z kapsulí

Coca Cola kapsulyVýrobcovia nealkoholických nápojov to teraz odkukali. Už čoskoro by mala tiecť Cola aj z kapsulí. Vložiť kapsulu, pritlačiť a hotovo. Takto jednoducho by mala tiecť už čoskoro nie len káva, ale aj ľubovoľný nápoj od Coca Coly až po produkty Sprite či Fanta. Kapsuly majú obsahovať limonádový sirup a oxid uhličitý, ktoré sú následne zmeišané s vodou. Do obchodov by sa kapsuly mohli dostaľ koncom roku 2014 alebo v roku 2015. Touto novinkou by tak pre obe strany odpadol nákup fliaš.

Osviežujúca myšlienka s tankovaním?Natankuj kávu

Bude stáť vedľa kaviarne čoskoro benzínová stanica? Prinajmenšom takto znie myšlienka britských vedcov, ktorí uvažujú nad tým, ako sa z kávy stane bionafta. Pre niektorých šoférov to môže byť pravidelný prísun kávy rozhodujúci pre to, aby mohli vôbec pokračovať v ceste. Tento scenár by mohol v budúcnosti nastať aj u automobilov. Vedci z univerzity Bath v britskom Somersete vidia totiž veľký potenciál vo výrobe bionafty z kávy. Olej z kávového odpadu má podľa údajov vedcov podobné vlastnosti ako súčasné látky, ktoré sa používajú pri výrobe palív. Zhruba 10kg použitej kávy by vytvorilo podľa ich odhadov 2 litre biopaliva.

Váš tím ASO VENDING