Kozmetické firmy sa aj vďaka využitiu kofeínu zameriavajú na starostlivosť o pleť. Okrem posilnenia nálady môže káva zlepšiť účinky na pokožku tváre. Kofeín má protizápalové vlastnosti. Má priaznivý účinok pri znižovaní zápalu a začervenaní koži.

Kávová pleťová maska na tvár

ROZJASNITE SVOJ POHĽAD!

Tmavé kruhy pod očami môžu byť spôsobené rôznymi faktormi ako je dehydratácia, alergie, nedostatok spánku alebo genetika. Práve kofeín pomáha znižovať opuchy a zápaly spojené s tmavými kruhmi. Kofeín tiež znižuje hromadenie krvi pod očami. Očné krémy s obsahom kofeínu znamenali zoslabenie tmavých kruhov pod očami.

A čo kofeín v káve? Silné espresso predchádza napríklad únave. Záchrancom pravidelnej dávky energie je kávovar. Či už doma, na porade alebo v kancelárii, profesionálny kávovar vám dokáže pripraviť kávový nápoj z kvalitnej Lavazzy ako v reštaurácii.

CHRÁŇTE SA PRED UV ŽIARENÍM!

Štúdie ukázali, že kofeín môže zabrániť poškodeniu kože spôsobené vystavením UV žiareniu. V skutočnosti patrí kofeín medzi najlepšie a najsilnejšie antioxidanty v boji proti poškodeniu UV žiarením.

BEAUTY TIP:Kávový peeling

Vykúzlite dokonalý vzhľad za pomoci kávovo – kakaovej pleťovej masky na všetky typy pleti!

POTREBUJEME:

4 lyžice kakaa

4 lyžice najemno pomletých kávových zŕn

8 lyžíc mlieka – zvoľte plnotučné mlieko

Mandľové alebo kokosové mlieko – aby ste vytvorili hustejšiu zmes, použite menej mlieka

V prípade, že máte suchú pleť, pridajte trochu olivového oleja a 2 lyžice medu

Pre mastný typ pleti pridajte šťavu z citrónu

Účinky kávy na pleťAKO NA TO?

Naneste masku na očistenú tvár a krk a nechajte dosucha pôsobiť. Aby ste odstránili masku, navlhčite žinku vodou a pretrite svoju pleť. Potom opláchnite tvár teplou vodou. Pokožka pleti je citlivá, preto odstraňujte kávovú masku opatrne a jemne. Zmes môžete po dobu niekoľkých dní uskladniť v chladničke.

ASO VENDING TÍM