Vedeli ste že v Japonsku sa nachádza jedna z najväčších činných sopiek zvaná ASO?  Prinášame vám najnovšie správy o jej aktivite.
Dnes o 9:43h. miestneho času totiž sopka vybuchla. Zo sopky sa chrlil najprv čierny a neskôr aj biely dym spolu s pieskom a kameňmi.

aerial

Sopka sa nachádza v strede ostrova Kjušú vo výške 1592 metrov nad morom. Sopka zaznamenala výbuch aj v minulom roku. Tento krát však našťastie nedošlo k tragédii a nikomu sa nič nestalo.  V okolí sopky nie sú žiadne domy. Túto sopku navštívi každoročne niekoľko tisícok turistov. V čase výbuchu sa ich v blízkosti nachádzalo približne 10, tých sa však podarilo bezpečne evakuovať…

aso sopka

Momentálne panuje zákaz približovania sa k sopke v okruhu 2km. Obmedzený je aj prílet lietadiel na letisko v ktoré sa nachádza v blízkosti sopky.. .
Takže ako vidíte, ASO dáva o sebe vedieť aj vo svete.

 Aj my sme ASO!

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo znamená naše ASO? Nie, nie sme pomenovaní po tejto momentálne asi najznámejšej sopke. Sme spoločnosť ASO VENDING zaoberajúca sa prevádzkovaním predajných automatov. To znamená že sa staráme o pravidelný pitný režim, zásoby rýchleho občerstvenia a samozrejme o dostatok kávy po celom Slovensku. Denne naše služby využíva približne 106 000 spokojných zákazníkov, ktorí sa pristavia pri našich snakkových automatoch či kávomatoch. Čítajte viac…

Print

ASO v našom názve znamená AUTOMATY S OBČERSTVENÍM.

VENDING znamená poskytovanie služby, ktorá je dostupná kdekoľvek 24 hodín nonstop. Vending je ponuka rýchleho občerstvenia na rôznych miestach a bez otváracích hodín, realizovaná prostredníctvom predajných automatov. Pre nás vending znamená každodennú prácu, ktorá vedie k spokojnosti našich zákazníkov.

ASO VENDING tím