Každý správny kávičkár dnes už vie, že v kvalitnej kaviarni sa k espressu podáva malý pohár vody, zvyčajne o objeme 1,5 dcl. Mnoho ľudí si myslí, že voda ku káve sa podáva z dôvodu kompenzácie jej diuretických účinkov. Nie je to celkom tak. Napriek tomu, že káva odvodňuje, voda sa ku kvalitnému espressu podáva, aby ste si ju vedeli správne vychutnať. Pohárik vody k espressu môže tiež sčasti pomôcť doplniť stratené tekutiny.

VODA2

Káva vs. koláčik
Poznáte to. Sadnete si s kolegami na čokoládový koláčik po dobrom obede a nevynecháte ani kvalitné espresso, ristretto alebo aj kapučíno z kávomatu. Čo ak si ale chcete naplno vychutnať vašu kávu? Nabudúce skúste najprv siahnuť po pohári vody napríklad z automatu na vodu. Pohárik vody by určite nemal pri kvalitnej káve chýbať! Táto voda je určená na prečistenie vašich chuťových buniek od jedla, ktoré ste jedli predtým. Potom si už môžete vašu kávičku vychutnať od prvého dúšku. To isté pravidlo by malo platiť aj pri rannej kávičke ihneď po zobudení. Pred kvalitnou kávou si určite doprajte pohár vody. Vaše chuťové poháriky sú suché. Kúsok vody ich preberie k životu a s prvým dúškom vášho ristreta sa vám tak rozvinie v ústach príjemná chuť rannej kávy.

Keď kávu, tak aj vodu…
Automaty na vodu vo vašom office môžu kompenzovať odvodňovacie účinky kávy, ako aj starostlivosť o celodenný pitný režim. Či už siahnete po barelovom systéme, sóde, alebo filtrovanej vode, váš smäd bude uhasený. Pri čistení chuťových pohárikov veľmi nezáleží na tom, akú vodu vypijete. Obľúbená býva filtrovaná alebo aj nefiltrovaná voda.

Pre viac informácií o zariadeniach pitného režimu kliknite SEM

VODA1

Správny kávičkár vie…
Preto nabudúce, keď si doprajete váš obľúbený kávový nápoj, nezabúdajte aj na vaše chuťové bunky. Kúsok vody vám okrem zážitku z nefalšovanej chuti kávy možno pomôže vyselektovať aj vaše obľúbené kaviarne a kávomaty. Mlieko, škorica, či kakao vám pravú chuť kávy mierne zastrú… no pohárik vody pred ňou vám umožní spoznať jej pravú tvár.

ASO VENDING Tím