Nová kolekcia z udržateľného zdroja – usadeniny kávy Nespresso.

 

Nespresso spolupracovalo so spoločnosťou Zèta , módnym start-upom na eliminácii kávového odpadu a to vytvorením kolekcie obuvi RE: GROUND, elegantných tenisiek vyrobených z recyklovanej kávovej usadeniny .
Limitovaná edícia kapsulovej kolekcie bola inšpirovaná princípmi zero waste, eko-dizajnu a francúzskeho štýlu, pričom RE: GROUND sa má stať vlajkovou loďou udržateľnej módy.

Každý pár tenisiek RE: GROUND obsahuje ekvivalent 12 šálok kávy Nespresso.
Vrch a podrážky topánok boli vytvorené z recyklovanej kávy; zvyšné časti RE: GROUND sú vyrábané s použitím 80% recyklovaných a udržateľných materiálov.


Laure Babin, generálna riaditeľka spoločnosti Zeta, povedala:
  „ Mojou víziou spoločnosti Zèta bolo vytvoriť štýlové tenisky pre milovníkov módy, ktorí myslia na životné prostredie. Pre túto kolekciu z odpadu kapsulovej kávy tvorcovia látky Tintex strávili osem mesiacov zdokonaľovaním inovatívnej vegánskej ekokože vyrobenej z recyklovanej kávovej usadeniny. RE: GROUND je stelesnením našej spolupráce s Nespresso : elegantná a jednoduchá obuv, ktorá oslavuje prínos cirkulárnej ekonomiky.


Guillaume Le Cunff, generálny riaditeľ spoločnosti Nespresso  , povedal:
  „ Zèta je neuveriteľný start-up, ktorý spája štýl a udržateľnosť. Záväzok značky k cirkulárnej ekonomike znamená, že posúvajú hranice, pokiaľ ide o vytváranie novej hodnoty z niečoho, čo bolo označené za odpad. Ich duch inovácie ich priviedol k návrhu úplne nového využitia našej recyklovanej kávovej usadeniny. Kolekcia kapsúl RE: GROUND od Zèta určite poteší milovníkov kávy aj módy .