Ako dodržiavať pitný režim v chladných dňoch? Aké množstvo tekutín je potrebné vypiť? Máme pre vás aj niekoľko tipov na zimné drinky!V mrazivých dňoch určite mnohí z vás siahnu po teplom drinku na zahriatie. Či už ste na svahu a športujete, alebo ste sa práve vrátili zo uzimený z prechádzky – teplý čaj príde vždy vhod.

winter coffeeV zime nepociťujeme smäd tak intenzívne, ako v lete. To však neznamená, že by sme mali menej piť. Telo potrebuje dostatok energie a výživných látok, ktoré dokážeme získavať aj z nápojov: Napríklad voda z výmenných barelov obsahuje pre telo dôležité minerálne látky, káva a čaj obsahujú prospešné antioxidanty a horúca čokoláda obsahuje endorfíny, ktoré vás zbavia smútku či stresu.
Horúca čokoláda
Milujete horúcu čokoládu? Nájdete ju v reštauráciách, kaviarňach, alebo v nápojovom automate. Prinášame vám netradičný recept, ako si môžete lahodnú horúcu čokoládu pripraviť u vás doma:

Pre 4 osoby potrebujeme:
2 šálky plnotučného mlieka
1 čajová lyžička medu
3 polievkové lyžice nasekanej tmavej čokolády
štipka mletej škorice
štipka chilli
1/2 malého pomaranča šľahačková smotana
Príprava:
Mlieko, med, čokoládu, škoricu a nastrúhanú pomarančovú kôru za stáleho miešania povarte na miernom ohni, pokým sa čokoláda nerozpustí.
Rozdeľte zmes do štyroch šálok a podávajte so šľahačkou a nastrúhanou čokoládou.
teaZimný čaj
Dať si čaj doma či v reštaurácii – to nie je žiaden problém. Ak sa však chcete zahriať niekde po ceste, najpraktickejším riešením je vyhľadať nápojový automat.

V automate Coffee to Go dokonca dostanete maxi pohár s uzatvárateľným viečkom na cesty. Riešením je aj termohrnček či termoska.choco

Základom je, aby zostal váš nápoj teplý. A čo vás najlepšie zahreje? Poradíme vám!
Na zimný čaj pre 2 osoby potrebujeme:
3 šálky vody štipku škorice kúsok zázvoru 1 čajová lyžička citrónu med a cukor podľa potreby
Príprava:
Do vody pridajte škoricu, zázvor pokrájaný na kolieska, citrón a med. Túto zmes uveďte do varu a rozlejte do dvoch šálok.

Jablko ošúpeme a nakrájame na malé kúsky. Pridáme do šálok, zakryjeme a necháme 5 minút lúhovať. Potom čaj scedíme, dochutíme cukrom a podávame.
Váš tím ASO VENDING