Spoločnosť Lear Corporation Seating Slovakia, s. r. o., so sídlom vo Voderadoch pri Trnave, sa venuje montáži sedadiel do áut rôznych luxusných značiek. Patrí medzi jedného z najväčších  zamestnávateľov v regióne. S riaditeľom závodu, Petrom Horníkom, sme sa porozprávali o manažmente riadenia veľkej firmy, o vývoji a budúcnosti áut, ale aj o kávovej kultúre.


Spoločnosť Lear zamestnáva celosvetovo okolo 164 000 zamestnancov v 39 krajinách a 257 závodoch. Je jedným z popredných svetových dodávateľov automobilových sedadlových systémov. V závodoch vo Voderadoch a v Prešove sa zamestnanci zameriavajú nielen na kompletizáciu sedadiel, ale aj na vývoj nových a bezpečnejších materiálov.

Ako by ste charakterizovali vašu firmu?
Sme stabilná ambiciózna globálna firma s množstvom šikovných talentovaných ľudí, pripravená čeliť novým výzvam a príležitostiam.

Čomu pripisujete úspechy vašej firmy?
Naša firma sa vyznačuje finančnou stabilitou, dobre nastavenými kontrolnými mechanizmami, orientáciou na zákazníka, ktorý je vždy na
prvom mieste a dôrazom na kvalitu. Z môjho pohľadu všetky tieto atribúty prispievajú k úspechu našej firmy.

 

Zameriavate sa na kompletizáciu sedadiel do áut. Klienti akých značiek si môžu byť istí, že ich sedačky pochádzajú od vás?
Vo Voderadoch kompletizujeme a finalizujeme sedačky pre trnavskú automobilku Stellantis, pre nitriansky Jaguar Landrover a pre Magnu Steyr v rakúskom Gratzi.

 

Vo vašej pobočke v Prešove sa nachádza aj unikátne vývojové centrum výskumu. Na čo presne sa zameriava?
Aby sme kráčali s dobou, neustále inovovali naše procesy a boli o krok pred konkurenciou, naše vývojové centrum sa zameriava hlavne na vývoj ľahších, bezpečnejších materiálov – sedačkových rámov, na vývoj nových funkcionalít a vlastností, aby sme dokázali uspokojiť aj toho najnáročnejšieho zákazníka. Auto sa stalo naším každodenným životným priestorom, v ktorom trávime množstvo času a očakávame, že v ňom budeme mať určitý životný štandard a komfort

 

Koľko máte v závode zamestnancov? Čo pre vás zamestnanci znamenajú?
Aktuálne zamestnávame 800 zamestnancov, ktorí sú pre nás našim najväčším bohatstvom, pretože vďaka ich zodpovednému prístupu k plneniu si pracovných úloh môže naša spoločnosť dosahovať ciele, ktoré máme  stanovené a uspokojovať najnáročnejšie požiadavky našich zákazníkov. Veľmi nám záleží na dobrom prístupe ku každému zamestnancovi, k jeho potrebám, aktívne sa venujeme ich rozvoju a podpore neustáleho vzdelávania.

Prečítajte si zvyšok článku v našom novom čísle ZRNIEK.