Svet bez predajných automatov si dnes už ani nedokážeme predstaviť. Tieto automaty sú stále viac a viac obľúbené, ich počet sa zvyšuje a ponuka tovaru sa neustále rozširuje.

Automat na potraviny Dnes sú automaty prostriedkom rýchleho občerstvenia a zabezpečujú pitný režim a stravovanie nielen pre ľudí na verejných miestach, ale aj pre zamestnancov vo firmách či podnikoch. Sú skrátka neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Ak vás prepadne hlad hoci aj v nočnú hodinu, keď majú obchody dávno zamknuté brány, automaty nikdy nesklamú.

Ako funguje automat na potravinyObložená bageta z automatu

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, na akom princípe vám z automatu vypadne bageta či obľúbená sladká maškrta? Vašou úlohou je, rovnako ako v obchode, vybrať si a zaplatiť. Keď si kúpite sendvič povedzme na benzínovej pumpe, obslúži vás personál, ktorý vám tovar nablokuje a vráti vám výdavok. Vďaka neustálym technologickým inováciám a pokrokom v automatizácii je dnes možné, že takýto stroj nemusí obsluhovať človek. K prevádzkovaniu automatu je v prvom rade nutné zaistenie prívodu elektriny. Ak vhodíte peniaze a vyberiete si obľúbenú cukrovinku, automat ihneď začne pracovať.

Ako je možné, že keď vhodíte mincu, automat ju dokáže rozpoznať, dokonca vám aj vydá preplatok?

Jednoducho! Mechanizmus v automate rýchleho občerstvenia je schopný zmerať si mincu a odvážiť ju. Ak je minca akceptovaná, posunie sa ďalej. Potom si automat preveruje materiál mince. Buď prostredníctvom merania elektrického odporu, alebo indukciou. Nové modely majú aj možnosť optickej kontroly, pri ktorej snímajú razbu mince. Ak na minci čokoľvek nesedí, automat ju jednoducho vyhodí von. Kúpiť si croissant či minerálku za falošnú mincu je dnes takmer nemožné. V automate sa nachádzajú poličky so špirálami, ktoré zabezpečujú výdaj produktov podľa vášho výberu. Tovar do automatov rýchleho občerstvenia naši zamestnanci pravidelne a starostlivo dopĺňajú, takže máte vždy z čoho vyberať.

Snakky MaxKoľko sa toho do automatu zmestí?

Cukrovinky, tetrapaky, PET fľaše, plechovky či rýchle občerstvenie – to všetko môžete nájsť v automatoch ASO VENDING. Napríklad Snakky Max ponúka možnosť výberu až spomedzi 42 druhov tovaru! Aj Vďaka týmto vlastnostiam môžete ponúknuť vašim zamestnancom či návštevníkom možnosť rýchleho občerstvenia naozaj kedykoľvek.

Váš tím ASO VENDING