Podľa typu človeka je pre každého vhodný iný nápoj. Náš článok vám prezradí, aká káva sa hodí k vášmu znameniu.

Baran (21. marec – 19.apríl)    
Netrpezliví barani potrebujú dostať kofeín do tela doslova rýchlo a okamžite. Baran si nepotrpí na výnimočné Frappuccino od baristu. Toto znamenie vidí zmysel v jednoduchosti. Bohato speneným mliekom cappuccina či caffe latte baranov nepresvedčíte.  Riešenie nápojového automatu? Rýchle espresso s mliekom a penou na vrchu je tá pravá káva pre baranov.

Býk (20.apríl – 20.máj)  
Majú radi v živote jemnosť a sú ochotní vzdať sa intenzívnej chuti kofeínu v prospech sladkého a krémového nápoja. S býkom je návšteva kaviarne o čosi ťažšia. Býk totiž o výbere svojho nápoja niekedy uvažuje viac ako niekoľko minút. Čokoládové cappuccino či kokosové Latte? Nuž, u nerozhodného býka človek nikdy nevie…

Blíženci (21.máj – 20.jún)    
Keďže je vždy plný energie, nepotrebuje kávový shot na prebratie. Toto psychicky silné znamenie má vždy nabité baterky a je pre neho ťažké sústrediť sa len na jednu vec. Faktom ostáva, že blíženca len ťažko niečím upútate. Pri výbere svojho nápoja rieši len základné veci (Dám si nápoj s kofeínom? S cukrom či bez?,…). Obyčajnou kávou s mliekom určite nikdy nič nepokazíte.

food-plate-coffee-cup

Rak (21.jún – 22.júl) 
Rak uprednostní niečo, čo pozná a zároveň klasiku, ktorú si môže pripraviť aj doma. Kávičkári tohto znamenia si kofeínový drink dokážu naozaj vychutnať. Zatiaľ čo bežný človek uvažuje, či si nápoj osladí cukrom alebo umelým sladidlom, raci sa dokážu hlboko zamyslieť: V prvom rade ich zaujíma, či je káva teplá, krémová, či je  jej chuť sladká a plná, alebo či je nápoj podávaný so slamkou. Kávomaty ASO VENDING majú riešenie aj pre toto znamenie. Čokoládové cappuccino. Splynutie viacerých chutí a bohatá pena  prináša  rakom možnosť vychutnať si skvelú kávu a zažiť tak pár šťastných okamihov.

Lev (23.júl – 22.august)  
Každý zákazník ASO VENDING vie, že v našich automatoch na kávu máme vždy bohatý výber horúcich nápojov. Levy radi objavujú nové a nepoznané. Dokáže ich zaujať káva s príchuťou. Pozornosť venujú aj nápojom s menej bežnými názvami. To je dôvod, prečo si častejšie zvolia Cappuccino s príchuťou Irish cream. Okrem toho, každý lev si rád zamaškrtí. Preto ich poteší káva s čokoládovou polevou, vanilkou, šľahačkou či škoricou.

Panna (23.august – 22.september)    
Ľudia v znamení panny sú uvedomelí a do veľkej miery sa sústreďujú na zdravý životný štýl. Preto uprednostňujú čerstvo mletú, kvalitnú zrnkovú kávu, ktorú nájdete aj v našich automatoch Lavazza. Pozornosť venujú aj cereálnej káve, či káve bez kofeínu z kapsulového kávovaru. Sústreďujú sa aj na zloženie a kvalitu. Zaiste ich potešíte, ak im dokážete ponúknuť hneď niekoľko možností: káva s nízkotučným mliekom, s čerstvou škoricou či nízkokalorickým sladidlom je niečo, čomu panny len ťažko odolajú. A keďže panny ocenia umenie a krásu, káva v peknom pohári či šálke im vyčarí úsmev na tvári.

restaurant-beans-coffee-cup

Váhy (23.september – 22.október)    
S váhami je to hra o dobrý dojem. Pred objednávkou tohto atraktívneho jedinca je pravdepodobné, že sa bude zaujímať o štýl kaviarne, dizajn šálok či značku kávy. Potom prichádza to najťažšie – rozhodnúť sa: Espresso? Frappuccino? Počkajte… Moka? Možno trochu džúsu, alebo koláč…? Váhy milujú potešenie, obdivujú pekné farby a skvostné chute. Preto si zvyčajne vyberú výnimočný drink, napríklad pistáciové frappé či zázvorové latté.

Škorpión (23.október – 21.november)
U škorpióna je pravdepodobné, že si zachová zmysel pre detaily za každých okolností. Nápojový lístok si študuje od A po Z podľa poradia a starostlivo vyberá tú najlepšiu kávu. Najradšej má niečo špeciálne. Pochutnať si dokáže na káve s ľadom, čokoládovým sirupom a šľahačkou.

Strelec (22.november – 21.december)
Strelec má rád obdiv a pozornosť. Získava vedomosti o živote a zvykoch z iných krajín. Café americano? Myslím, že nie. A čo tak cappuccino? Príliš veľká klasika… Tento výrazný tvor bude uprednostňovať drink, ktorý vyvoláva zvedavosť. Zaujíma sa o pôvod kávy, spôsob praženia a jej kvalitu. Za pojmami Arabica či Robusta nevidí len názvy, no v každej šálke espressa hľadá príbeh.

Kozorožec (22.december – 19.január) 
Praktický Kozorožec sa vkradne do kaviarne vo vzdialenosti len niekoľko minút od práce, pripojený na internet. Výberu kávy nevenuje viac pozornosti, ako je v skutočnosti potrebné. Dáva prednosť klasike. Jeho kritériá sú rýchlosť, dostupnosť či kvalita. Nevyhľadáva miesta, ktoré sú príliš nóbl, no potrpí si na spoľahlivosť. Pre takéto povahy je ideálnym riešením káva z nápojového automatu.

woman-coffee-cup-mug

Vodnár (20.január – 18.február)    
Vodnár je známy tým že vie byť nepredvídateľný a vždy myslí na dôsledky. Nebuďte prekvapení, že sa zamýšľa úplne nad všetkým: Kto zbieral tieto kávové zrná? Ako dlho a ako intenzívne túto kávu pražili? Vodnár pri výbere svojej kávy jednoducho hľadá inšpiráciu a rád privíta akýsi bonus navyše. Správnou voľbou je napríklad Cappuccino Amaretto.

Ryby (19. február – 20. marec)
Ryby radi snívajú, a vnímajú všetko naokolo. Energiu im dokáže dodať napríklad aj vôňa kávy. Vzhľadom k tomu, že prijímajú naraz veľa podnetov, môžu byť zmätení širokou ponukou výberu. Nemajú radi ani zložité názvy.  Ideálnou kávou je pre nich Caffee Latte. Nápoj, ktorý poznajú im pomôže zrelaxovať a vyčariť úsmev na tvári.

ASO VENDING Tím