Čistá prerfiltrovaná voda je nezameniteľnou tekutinou. Aby nás ráno nebolela hlava a nepodľahli sme únave, je potrebné dbať na pravidelný pitný režim.

Aj pri vode je však veľmi dôležité vybrať si správne. Počuli ste už o negatívnom vplyve minerálok na organizmus? Povieme vám 5 dôvodov, pre ktoré by ste mali byť opatrní:water_cup_by_paulohtf-d2wlysc

1.    Pozor na vodu z plastových fliaš! Vedci zistili, že pri pôsobení slnka na plastovú fľašu sa uvoľňujú toxické látky. Stáva sa tak najčastejšie vtedy, keď máte vodu vo fľaši v aute, alebo ju necháte vystavenú priamemu slnečnému žiareniu.
Riešenie: Uprednostnite minerálku v sklenených fľašiach, dostupnú napríklad v reštauráciách. Ďalšou možnosťou je, že si vodu načapujete priamo do pohára zo zásobníkov vody dostupných na rôznych pracoviskách či verejných inštitúciách.

cOOLER L 20
2.    Stredne a silne mineralizovaná voda nie je vhodná ako základná zložka pitného režimu. V prípade častej konzumácie minerálnej vody s vysokým obsahom CO2, môže nastať hrozba vysokého tlaku, obličkových kameňov čo kĺbových chorôb.
Riešenie: Zvoľte si za základ vášho pitného režimu odstátu vodu z vodovodného kohútika, alebo využite už prefiltrovanú vodu priamo z coolera, úpravníka pitnej vody s uhlíkovým filtrom.

3.    Príliš častá konzumácia perlivej vody môže spôsobiť žalúdočné a tráviace problémy.
Riešenie: Skúste príjem minerálky skombinovať s nesýtenou vodou, teplým čajom či so šálkou kávy. Spestrenie pitného režimu vášmu telu určite prospeje.

4.    Minerálne vody obsahujú viac ako 1000mg solí/liter! Preto je vhodné minerálky striedať.
Riešenie: Najvhodnejšie je dopriať vášmu telu nesýtené alebo jemne sýtené nápoje. A ak máte chuť na bublinky – ešte stále pre vás máme výrobník chladenej vody a sódy Bublestar.

5.    Pozor na zloženie! Perlivé stolové vody obsahujú rôzne zloženie minerálov. Je ťažké určiť, aký pomer týchto látok je pre telo vhodný. Je to totiž individuálne. Ľudia trpiaci vysokým krvným tlakom by sa mali vyhýbať minerálkam s vysokým obsahom sodíka. Ľudia s urologickými problémami by mali obmedziť pitie minerálky z obsahom vápnika.

ASO VENDING Tím