Pravidelný príjem tekutín je nesmierne dôležitý. Trápia vás letné horúčavy a vy musíte sedieť v práci a plniť si svoje povinnosti? Ani za takýchto podmienok nedovoľte Vášmu smädu, aby nad Vami zvíťazil! Ako si zabezpečiť prísun kvalitných tekutín?

Pohár zdravej vodyNajvhodnejším nápojom na uhasenie smädu je čistá voda. Sýtená, nesýtená, s citrónom, s ľadom, obohatená o minerálne látky,… Je len na vás, čomu dáte prednosť. V lete určite mnohí z Vás ocenia pohár sviežeho, vlažného nápoja.

Galónový pitný režim a filtrácia

Ideálnym riešením pre zabezpečenie pitného režimu v zamestnaní sú výdajníky vody. Aj tu existuje niekoľko možností. Spomenieme napríklad galónový pitný režim. Ide o občerstvenie vo forme nízkomineralizovanej a mineralizovanej stolovej vody vo vymeniteľných bareloch. Voda z vodovodu obsahuje chlór, ktorý nie je prospešný pre naše zdravie. Metóda úpravy vody prostredníctvom systému filtrácie dokáže jednoducho premeniť vodu z vodovodu na plnohodnotný, zdravý nápoj vhodný na každodenné osvieženie. Dávate prednosť dobre vychladenej vode či sóde? Riešením je výrobník sódy Bublestar. Dokáže vyprodukovať neobmedzené množstvo vody upravenej podľa Vašich predstáv.

BublestarDoprajete si v práci obľúbenú šálku lahodného espressa? Návšteva kávomatu býva u mnohých pracujúcich každodenným zvykom… Hoci najnovšie štúdie dokazujú, že káva je výborná pre hydratáciu organizmu, niektorí po nej pociťujú pocit smädu. Vedeli ste, že voda ku káve slúži na prečistenie chuťových pohárikov?

Aj vy máte v práci svoj obľúbený hrnček? Zamyslite sa nad tým, ako často ho naplníte… Nezabudnite sa každý deň poctivo osviežiť a dodržiavať pravidelný príjem tekutín. Dbajte nie len na to, aké množstvo vypijete, ale aj na to, čo pijete. Nie nadarmo sa hovorí: Ak piješ vodu, mysli na Pohár vody ku káveprameň. Počas letných dní je potrebné dávku tekutín ešte viac zvýšiť. Predídete tak únave a bolestiam hlavy, zvýši sa vám energia a pracovné výkony. Ideálne je, ak vypijete 2-3 litre tekutín počas dňa. Ak sa zamyslíme nad tým, že v práci človek strávi 8 hodín, mal by vypiť v priemere 1 hrnček za hodinu. Ako ste na tom vy?

Pekný pracovný deň Vám praje tím ASO Vending