najlepsiu kavu piju v askolle

Už 7 rokov spolupracujeme so spoločnosťou Askoll Slovakia Potvorice. Je to náš významný klient, ktorého partnerstvo a dôveru si naozaj veľmi ceníme. Askoll Slovakia pôsobí v oblasti výroby elektromotorov pre výrobcov bielej techniky Whirpool, Indesit, Candy, Gorenje a mnohé iné, ktoré sú určené prevažne pre európsky trh. Na slovenskom trhu patrí táto spoločnosť k významným hráčom v oblasti svojho pôsobenia a vďaka neustálym inováciám sa každým dňom rozvíja a napreduje.

askoll2

O káve v spojení s firemnou kultúrou sme debatovali priamo s Marianom Hudečkom, ktorý v spoločnosti pôsobí na pozícii HR managera.

 

marian hudecek HR

 

Pri pravidelných návštevách vo vašej spoločnosti sme postrehli, že tu prevláda dynamické prostredie, vždy sa tu niečo deje. Ako prispieva káva k atmosfére u vás na pracovisku?

Na Slovensku pôsobíme už 23 rokov, pôvodne ako dcérska spoločnosť koncernu Emerson sme boli pred 8 rokmi prevzatí talianskou firmou Askoll a tento rok sme vyrobili jubilejný osemdesiatmiliónty motor. Pitie kávy patrí k našej firemnej kultúre,
napomáha nám promptne reagovať na požiadavky našich zákazníkov, mať inovatívne nápady a udržiavať príjemnú pracovnú klímu.

Dnes u vás pracuje vyše 400 zamestnancov. Ako sa mení spotreba kávy? Rastie alebo klesá záujem?

Odkedy sme sa presťahovali do nových priestorov a máme väčší sortiment druhov kávy, jej spotreba kontinuálne rastie. Zamestnanci oceňujú možnosť výberu z viacerých druhov káv a rovnako automaty s XXL kávou.

Aký je váš recept na motiváciu zamestnancov? Prezradíte nám benefity, ktoré vaši ľudia najviac oceňujú?

Najobľúbenejším benefitom je firemná chata v Zázrivej a autobusová doprava pre našich zamestnancov. Ďalej sú veľmi obľúbené pravidelné akcie pre zamestnancov a ich rodiny ako Športový deň, Rodinný deň, Detský karneval a v neposlednom
rade Vianočná párty. Jeden z najčastejšie využívaných benefitov je aj káva, pri ktorej cenu dotujeme, a kávové piatky, ktoré organizujeme trikrát do roka.

 

Pitie kávy patrí k našej firemnej kultúre, napomáha nám promptne reagovať na požiadavky našich zákazníkov.

 

Podľa akých atribútov si vyberáte partnerov, s ktorými nadviažete spoluprácu?

Kvalitné služby a produkty, otvorená komunikácia a promptnosť pri riešení problémov.

najlepsiu kavu piju v askolle 2

A čím sme vás presvedčili my v ASO VENDING?

Súhrnom vyššie uvedeného a najmä vašimi zamestnancami, ich každodennou prácou a starostlivosťou.

Vysoké pracovné nasadenie treba striedať s oddychom. Ako najčastejšie relaxujete?

Mojím obľúbeným relaxom je spojenie cestovania a gastronómie, na vyváženie dobrého jedla behávam a venujem sa vodným športom, takisto si rád pozriem dobrý film v klubovom kine.

Aká je vaša obľúbená káva?

Vo firme s talianskym vlastníkom jednoznačne vedie talianske espresso.

A koľko šálok denne si zvyknete dopriať?

V práci pijem jednu kávu ráno a druhú po obede, spoločne si s mojím tímom doprajeme prestávku na kávu a preberáme zásadne nepracovné témy. Cez víkend je počet vyšší, pretože káva je pre mňa spojená s relaxom a čítaním časopisov a novín z celého týždňa.

Čo pre vás znamená spojenie kávy a biznisu?

Káva je ideálny nápoj pre obchodné stretnutia a rád ju ponúkam návšteve. Použijem slová mojich obchodných partnerov „Na návštevu v Askolle sa vždy teším, pretože máte výbornú kávu“. (smiech)

Ďakujeme za rozhovor.