Asi každý bude súhlasiť, ak povieme, že za lahodnou šálkou kávy sa ukrýva mnoho alchýmie. Základom je určite kvalitná, čerstvo pomletá káva zo starostlivo praženého zrna. Aké všetky kroky v procese spracovania kávy majú vplyv na zrno a jeho kvalitu je na samostatný článok.

Dnes sme chceli napísať viac slov o inovatívnych technológiách kávovarov. Preč sú totiž dávno časy, keď jedinou možnosťou bola tkz. „turecká káva“ (najstarší známy spôsob prípravy kávy) , ktorá sa naliala do šálky spolu s kávovou usadeninou. Moderné technológie neobišli ani kávovary. V súčasnej dobe sú na trhu profesionálne automatické kávovary, ktoré sú na tak vysokej technologickej úrovni, že minimalizujú ľudské „zlyhanie“ pri príprave kávy. Každý sa môže citiť byť baristom a popíšiť sa prípravou lahodnej kávy. Veľakrát stačí len dotyk prstom. Atraktívny dizajn, jednoduché intuitívne ovládanie a touch displej je samozrejmosť.

Pre tie najnovšie kávovary nie je problém, aby vám pripravili jedným dotykom prsta obľúbené cappuccino, latte machiatto alebo čokoládu. Široké dotykové obrazovky tak už nemajú len smartfóny, ale mnohé automatické kávovary ako napr. KARISMA, alebo KREA TOUCH. Sú ideálnym riešením pre kancelárie s väčším počtom zamestnancov, nakoľko predstavujú pomer vynikajúcej rýchlosti a vysokej produktivity (Karisma napr. až 200 šálok za hodinu, aj s možnosťou čerstvého mlieka). S jednoduchou obsluhou ponúkajú v niekoľkých variantoch dokonalú prípravu kvalitnej kávy.


Ponuku našich modelov s touch displejom rozširuje automatický kávovar SCHAERER COFFEE CLUB . Tento štýlový, kompaktný a plne automatický kávovar prináša koncept, ktorý ponúka všetko, čo je dôležité k príprave kávových špecialít: pokročilú technológiu, jednoduché používanie a maximálnu flexibilitu. Sedempalcový displej umožňuje jednoduchú voľbu nápoja, prehľadnú ponuku, ako aj presnú evidenciu nápojov. Inovatívny kávovar, ktorý vám pripraví to najlahodnejšie espresso jediným dotykom.

Na záver stojí za zmienku spomenúť to, že aj veľké vendingové automaty prešli za posledné obdobie značnou modifikáciou a s touch modelmi automatov sa stretávame čoraz častejšie. Jednoduchý dizajn, inovatívny veľký displej ponúka pokročilé možnosti zobrazenia informácií o nápojoch (ako napr. kalórie a výživové hodnoty). Výhodou týchto automatov je, že dokážu za krátky čas vydať naozaj veľké množstvo nápojov a sú vhodné aj do veľkých prevádzok.