Nikoho asi neprekvapí konštatovanie, že leto je v plnom prúde. A v lete sme takpovediac, viac smädní, ako inokedy.

Je to úplne prirodzené, nakoľko sa viac potíme. Príjem tekutín by mal byť taký, aby sme doplnili vypotené tekutiny. Naše telo dokáže vypotiťgalónový výdajník asi 40 ml na 1 kg.  Presne toľko by sme mali nášmu telu aj vrátiť. V praxi to teda znamená, že človek, vážiaci 70 kg, by mal počas letných dní prijať 2,8 l tekutín.

Aby sme nemuseli zamestnancom kupovať minerálky vo fľašiach, môžeme tento problém vyriešiť nákupom, alebo prenájmom výdajníkov vody. Voda z výdajníkov neobsahuje CO2 a tak sa nemusíme obávať, že nás bude bolieť hrdlo. Voda z výdajníkov je filtrovaná, a že naša slovenská voda je naozaj kvalitná, o tom nemusím nikoho presviedčať.

Sú ale ľudia, ktorí aj počas horúcich letných dní dajú prednosť svojej šálke kávy. Riešením sú kávové automaty. Aj keď donedávna panoval nesprávny názor, že káva do pitného režimu nepatrí, opak je pravdou. Aj káva, aj čaj sú nápoje, ktoré Vám plnohodnotne nahradia stratené tekutiny a čo je veľkou výhodou, človek je po nich menej smädný, nakoľko ich konzumujeme teplé. Nič nám ale nebráni vypiť aj tieto produkty studené. pitnyrezim