“ ZAMESTNANCI  SÚ PRE MŇA VŠETKÝM…“

Pôvodne chcel podnikať v rodnom Arménsku, ale napokon musel začať na Ukrajine. V roku 1996 sa presunul na Slovensko, kde vo Vlkanovej vybudoval úspešnú firmu, ktorá vyrába súčiastky do desiatok krajín po celom svete – Artur Gevorkyan. Prinášame Vám rozhovor s majiteľom spoločnosti s rovnakým názvom, ktorá je našim dlhoročným spokojným zákazníkom…

gevorkyan1 

Vaša firma zamestnáva viac ako 150 ľudí. Čo pre vás zamestnanci znamenajú?

Všetko. Zvyšok firmy, okrem zamestnancov, je iba „plechová búda“, v ktorej sú umiestnené stroje bez duše, ktorým je úplne jedno, čo bude s firmou.

Na akých hodnotách je vaša spoločnosť postavená? Aké heslo vyjadruje najlepšie vašu firemnú politiku?

Chcem vybudovať férový svet okolo nás. Naša práca nám má dávať zmysel a zabezpečiť nám všetkým lepší život ako predtým. Chceme byť na svoju prácu hrdí.

Na svojom konte máte viacero slovenských aj európskych ocenení. Vďaka čomu ste ich získali? Čo vám dopomohlo k úspechu?

Nikdy sme nemysleli na úspech. Vždy sme chceli iba prežiť ťažké obdobie, či už vo firme, alebo vo svete. To, že sme kvôli tomu museli byť rýchlejší, múdrejší a niekto to zrátal a vyhodnotil v ocenení, to nás teší, ale našu prácu nerobíme pre ocenenia.

GEVORKYAN2

Poskytujete zamestnancom aj benefity? Ktorý by ste vyzdvihli?

Nemáme benefity. Nechceme kupovať zamestnancov za benefity. Keď niekto k nám nastúpi kvôli nejakému väčšiemu benefitu, aj tak skôr či neskôr odíde. Máme stanovené podmienky na každú pozíciu a snažíme sa postarať sa o zamestnanca vo všetkých smeroch tak, ako sa on stará o firmu. Preto nemáme presne stanovený pracovný čas, ale namiesto toho máme objem práce a zodpovednosti. Zabezpečujeme ľudí služobnými autami, bytmi, pomáhame v akýchkoľvek ťažkých životných situáciách.

Predsa len, jedným z benefitov sú aj kávové automaty ASO VENDING? Ako ho vnímate?

Vnímame to ako normálnu vec, ktorá pomôže človeku prebudiť sa k lepšiemu výkonu.

Ako často si kávu doprajete vy osobne?

Tri- štyrikrát denne.

Aká je vaša obľúbená káva? Majú Arménci nejakú kávovú špecialitu?

Tú, bohužiaľ, nemáme. Kávu robím ráno v džezve, čo je jediná Arménom akceptovateľná káva. Keď už je veľmi zle, tak ristretto.

Máte nejaký kávový rituál?

Áno, každé ráno iba osobne kávu v džezve pre seba a manželku. A keď je cez víkend dobrý obed alebo príde návšteva, tak to tiež musí byť ukončené malou kávou z džezvy.

Pokračovanie článku a mnoho zaujímavostí zo sveta kávy nájdete TU

 „Naša práca nám má dávať zmysel. Chceme byť hrdí na svoju prácu.“