Ak máte obavy, že káva a jej pitie by mohlo byť pre vás škodlivé, mýlite sa. Veda nás opäť ubezpečuje, že to tak nie je. Pár šálok obľúbeného nápoja môže byť skutočným liekom.

Existuje veľa mýtov a klišé o káve a údajných škodlivých účinkoch na naše zdravie. Preto, je najvyšší čas, aby sme to napravili! Existuje veľa vedecky potvrdených informácií o pozitívach, ktoré káva prináša telu. Fakt! Urobte si šálku kávy a čítajte …

Pitie maximálne 4-5 šálok denne znižuje kardiovaskulárnu úmrtnosť. To nespôsobuje iba kofeín v káve, ale mnohé antioxidanty, ktoré sú obsiahnuté v kávových zrnkách.A to nie je všetko: z toho istého dôvodu (bohatstvo antioxidantov) je úmrtnosť na rakovinu tiež výrazne znížená. Pitie kávy môže obmedziť riziko rakoviny v tráviacom trakte a pečeni, čo dokazuje aj ďalší výskum a dokument uverejnený vo vedeckom časopise Food Research International, ktorý uskutočnila štátna univerzita v Sao Paule v Brazílii a Univerzita v Granade.

Prepojenie medzi kávou a nespavosťou je ďalším mýtom! Výskum zahŕňajúci viac ako 10 000 jednotlivcov ukázal, že „tí, ktorí pravidelne pijú kávu, majú z dlhodobého hľadiska menšiu úzkosť, lepšie spia a nemajú vyšší krvný tlak v porovnaní s tými, ktorí kávu nepijú.“

Nakoniec káva pomáha aj pacientom s Parkinsonovou chorobou. Vedci z Rutgers Robert Wood Johnson Medical School Institute zistili, že kofeín v kombinácii s inou zlúčeninou nachádzajúcou sa v kávových zrnkách môže spomaliť proces degenerácie mozgu. Stručne povedané, šálka kávy je silným štítom proti mnohým zdravotným problémom, takže vám môžeme s dôverou povedať, že káva je skutočný liek!

Zdroj:Evocagroup.com