Stretnúť niekoho, kto nikdy počas dňa nevynechal jedlo je naozaj takmer nemožné. Niektorí jednoducho nemajú jedlo k dispozícii, alebo sa nemajú čas najesť, keď majú hlad. Iní  vynechajú jedlo pravidelne v nádeji, že ak budú jesť menej, podarí sa im zbaviť sa kalórií a úspešne schudnúť. Ak aj vy máte vo zvyku stravovať sa nepravidelne, stopnite to!

Ak vynecháte jedlo pre nedostatok času, využite možnosť rýchleho občerstenia v automate na potraviny či v snakkovom automate na sladkosti. Je dôležité si uvedomiť, že každý je iný. A preto naše automaty myslia na všetkých. Na hladných, smädných, či unavených, na labužníkov či maškrtníkov. Na deti i dospelých. Na cestovateľov ale aj na pracujúcich návštevníkov, pacientov, študentov,…

snakky automat

Dobite si energiu
Cukor je palivo, ktoré naše telo poháňa vpred. Ak nie je v našom organizme v správnom množstve, môže to významne ovplyvniť funkcie v tele. Vynechanie čo i len jedného jedla počas dňa bude mať za následok pokles hladiny cukru v krvi. Základom je nevynechať raňajky, ktoré vás povzbudia a nakopnú do nového dňa. Všeobecne platí, že  že ak sa ráno nenajete, budete sa cítiť unavení. Okrem stabilného prísunu živín sa vplyvom nedostatku prijatej potravy môžu meniť aj vaše duševné a emocionálne funkcie, čo má za následok podráždenosť či zmeny nálady. Navyše, ak pociťujete hlad dlhšiu dobu, hrozí, že sa vám vyčerpajú zásoby energie vo svaloch, v dôsledku čoho budete strácať výdrž a silu. Ťaháte už štvrtú nočnú a cítite, že sa vám vybíjajú baterky? S automatmi rýchleho občerstvenia na sladkosti či potraviny na vás myslíme nonstop! Sú pre vás otvorené 24 hodín, 7 dní v týždni. Vďaka tomu si môžete vašu prestávku kedykoľvek a kdekoľvek spríjemniť povzbudzujúcim nápojom z kávomatu a sladkou čokoládou, ktorá vás zaručene povzbudí.

Znížená Výživa
Obmedzený prísun jedla znamená ochudobňovanie sa o možnosť konzumovať dostatočné množstvo vitamínov a minerálnych látok, ktoré naše telo potrebuje. Keď sa rozhodnete zhodiť pár kíl. je potrebné zamerať sa na tieto tri makroživiny: sacharidy, bielkoviny a tuky. Nezabudnite však na to, že je zdraviu prospešné prijímať potravu častejšie a v menších množstvách.  Tieto potravinové zložky sú životne dôležité pre mnoho telesných procesov ako je rast a vývoj, prevencia chorôb a celková pohoda. V záujme zachovania zdravého životného štýlu je teda potrebné nastaviť si akýsi jedálniček, či režim, ktorý nám napovie, že je čas sa najesť.

Vyhnite sa ceste k nezdravým stravovacím praktikámhungry
Ostávate príliš dlho bez jedla? Neprepínajte svoje telo do „režimu o prežitie“!  Môže to viesť k mnohým škodlivým zdravotným problémom.

V prvom rade podporujete nezdravé stravovanie, čo môže viesť k neusporiadaným stravovacím praktikám.
Doprajte si radosť a pôžitok z jedla! Verte alebo nie, naše telá sú z hľadiska regulácie príjmu kalórií prispôsobené našim potrebám. Počúvajte svoje telo! Jedzte, keď máte hlad a zastavte sa, keď ste plní.  Tieto pocity vám pomôžu konzumovať zodpovedajúce množstvo kalórií. Obráťte sa na zdravé stravovanie a občerstvenie po celý deň!  Existuje veľké množstvo vplyvov, ktoré môžu hrať úlohu v oblasti zdravia a hmotnosti. Žiadny špecialista však nikdy nepovedal, že vynechávanie jedál počas dňa je účinnou zbraňou na chudnutie. Pre udržanie línie sa radšej skúste prispôsobiť zdravším stravovacím návykom a nezabúdajte na pravidelný pohyb.

Chcete vedieť viac o automatoch rýchleho občerstvenia? Napíšte nám!

ASO VENDING Tím