Radi by ste si vychutnali kávu ako z najlepšej kaviarne aj u vás doma? Nemusí to byť až taký problém, ako by ste čakali. V prvom rade vyvrátime mýtus, že na domácom automate na kávu nikdy nemôžeme dosiahnuť kvalitu, ako na drahom espresso stroji v kaviarni.lavazza caffee
Ako na dobrú kávu? Predstavte si všetky zložky prípravy dobrej kávy ako jednu veľkú mozaiku. Kávový automat na espresso je len jediným kamienkom v tejto mozaike. Dobrú kávu spraví človek a nie stroj. Nie je totiž žiaden problém nasypať vopred pomletú kávu do filtra, zatlačiť ju, pripnúť páku k stroju a zatlačiť gombík. Pri tých najlepších automatoch na kávu vám aj pri „odfláknutej“ príprave natečie celkom dobrá káva. Ale to, aby tá káva bola perfektná, je len vo vašich rukách.

Najdôležitejšie veci pri príprave dobrej kávy sú samotná káva, jej čerstvosť, praženie, hrubosť mletia, množstvo, čistota automatu na kávu, teplota a aj samotná šálka do ktorej si espresso robíte. Potrebujete len vlastnú skúsenosť a časom sa do toho dostanete. Vaše espresso bude stále lepšie a lepšie. Verte, že to za to stojí.